Vagyonbiztosítások

Vagyonbiztosítások:

A dolgokban esett károk kompenzálására szolgáló biztosítás.

loading

A nem életbiztosítás / non –life insurance / típusai:

  1. Családi otthonbiztosítások (a legnagyobb számú biztosítás)
  2. Társasház biztosítások
  3. Vállalkozói vagyonbiztosítások (ingatlan, berendezés, készlet)
  4. Egyedi vagyonbiztosítások (pl. önkormányzat)
  5. Építés- szerelésbiztosítások (a kivitelező munkák idejére)
  6. Szállítmány és árubiztosítások (külföldre is belföldre)
  7. Gépbiztosítások (casco és géptörés biztosítás)
  8. Felelősségbiztosításokra (szakmai felelősségbiztosítás, KGFB)
  9. Jogvédelem biztosítások
  10. Mezőgazdasági biztosítások (épület, termény, állat, erdő)
loading
loading
loading
loading

A vagyonbiztosítás tárgya valamely vagyontárgy, vagyoncsoport, vagy vagyoni érdek véletlen károsító eseményből származó kárának megtérítése.

A biztosítás tárgya lehet:

a, Épület (építmény- pl. egy családi ház, egy gyárépület, egy híd stb.

b, Ingóság (bútorzat, ruházat, festmény, stb.

c, Gép, berendezés (számítógép, gépsor, gépjárművek)

d, Tevékenység

loading
loading
loading

A biztosítottak lehetnek

 

 

 

 

a, magánszemélyek,                                           b, vállalkozások,                                           c, önkormányzatok.

A vagyonbiztosítások a szolgáltatásuk szerint lehetnek limitált szolgáltatásúak. Ez azt jelenti, hogy a szerződésben rögzítésre kerül, hogy pl. évente maximum 3 millió Ft kár összegig fizet a biztosító az úgynevezett úthibák okozta kátyú károkra egy önkormányzati vagyonbiztosítás esetében.

Lehetnek korlátlan fedezetűek is a vagyonbiztosítások, például egy lakásbiztosítás esetében, amikor limit nélkül szolgáltatnak.

loading
loading
loading

A gépjármű biztosítások:

Két nagy csoportját a casco (motorkerékpár, személygépkocsi, tehergépkocsi, hajó) és a gépbiztosítások (pl. önjáró mezőgazdasági gépek traktorok) adják. Ez a módozat azon kockázatokra nyújt fedezetet, amikor a biztosított saját hibájából következik be a káresemény.

A szerződésekben az esetek döntő többségében a biztosított által kiválasztott önerő kerül meghatározásra általában pl.: 10 % de minimum 100 000 Ft.

 

Ez mit jelent?

loading

Fontos tudni!

Az önrész vállalások mértéke a vagyon biztosítások díját jelentősen mérsékelheti, és sok esetben elősegíti a kár megelőzést is.

 

Jó tanácsok:

  • Érdemes a vagyonbiztosításokat évente legalább egyszer átnézni, aktualizálni, az esetleges változásokat (növekmény, csökkenés) rögzíttetni a szerződésben.
  • Nagyobb összegű átalakítás, beruházás esetében- pl. egy családi ház tetőterének beépítésekor, az építkezés idejére érdemes úgynevezett építés-szerelésbiztosítást kötni, elkészültét követően pedig az értéknövekedés miatt, az alul biztosítás elkerülése végett, a szerződést átdolgoztatni a biztosítóval.

Mire jó az építés- szerelésbiztosítás?

Előre nem látható események (pl. kivitelezési hiba, természeti eredetű károk stb.) miatt keletkező azon károkra nyújt fedezetet, amelyek következtében az építési, szerelési teljesítések oly mértékben károsodnak, hogy az építési munkák tervszerű folytatásához szükséges a javítás, a helyreállítás, illetve a pótlás.

A biztosítás a kivitelezési folyamat egészére az előkészítéstől a karbantartási időszak befejezéséig védelmet nyújt.